Uoči prosvjeda “Hodaj za Liku”: Državni vrh za okoliš stiže u Gospić zbog otpada na PPK Velebitu

Najbolje iz Like / 24. Lipanj 2026.
Arhiva Foto: Arhiva

Podijeli na:

U vijećnici Županijske skupštine Ličko-senjske županije u Gospiću sutra će se u 11 sati održati konferencija za medije na temu sanacije nelegalno odloženog otpada na lokaciji PPK Velebit te gospodarenja otpadom na području Gospića.

Na konferenciji će sudjelovati državna tajnica Ministarstva zaštite okoliša i zelene tranzicije Anja Bagarić, direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Luka Balen, ravnatelj Instituta za vode Josip Juraj Strossmayer Mario Šiljeg, župan Ličko-senjske županije Ernest Petry te zamjenica župana Jasna Orešković Brkljačić.

Tema konferencije vezana je uz postupke sanacije nelegalno odloženog otpada na lokaciji PPK Velebit, ali i šire pitanje gospodarenja otpadom na području Gospića. Očekuje se da će predstavnici nadležnih institucija iznijeti informacije o dosadašnjim aktivnostima, planiranim koracima i odgovornostima u procesu rješavanja ovog problema.

Konferencija dolazi uoči najavljene prosvjedne akcije "Hodaj za Liku”, koju je Građanska inicijativa „Gospić je naš dom” najavila za subotu, 27. lipnja. Inicijativa posljednjih dana upozorava na, kako navodi, šutnju institucija, neodgovorena pitanja o okolišu i potrebu zaštite prostora na kojem žive građani Gospića i Like.

Slično iz kategorije


  Novosti - Sve